PS5 Halo: Campaign Evolved: Kötelező XBOX Gamertag a játékhoz!

2 nappal ezelőtt 12

Rossz hírünk van a PlayStation 5-ös verziót választó felhasználóknak, akik már izgatottan várják a Halo: Campaign Evolved megjelenését. Úgy tűnik, a játék indításához elengedhetetlen lesz egy Microsoft profil és egy XBOX Gamertag létrehozása, még a Sony konzolján is. Ezt a meglepő információt a legutóbbi, júniusi Q&A eseményen tették közzé a fejlesztők. Ez a lépés sok PS5 játékos számára jelenthet kellemetlenséget, hiszen egy teljesen új fiókrendszerbe kell regisztrálniuk egy exkluzívnak hitt cím élvezetéhez.

Ez a döntés rávilágít a cross-platform játékok egyre bonyolultabbá váló ökoszisztémájára, ahol a kiadók igyekeznek egységesíteni a felhasználói élményt a saját platformjaikon keresztül. Bár a Halo sorozat hagyományosan az Xbox konzolokhoz kötődik, a Campaign Evolved megjelenése PS5-re hatalmas lépés volt a franchise történetében. Azonban az XBOX Gamertag kötelezővé tétele felveti a kérdést, hogy mennyire lesz zökkenőmentes a játékosok számára a két eltérő ökoszisztéma közötti átjárás. Ez a fajta integráció nem teljesen példátlan, de a Microsoft elsődleges platformjának identitását ennyire erősen megjeleníteni egy rivális konzolon, mindenképpen figyelemre méltó és elgondolkodtató lépés a játékiparban.

Olvasd el a teljes "Campaign Evolved játékosoknak is kell majd XBOX Gamertag" cikket a Gamekapocs.hu-n